Nasza firma nie zwalnia tempa. Prócz poszukiwania i wdrażania nowych technologii stawiamy na edukację młodych ludzi. Brager właśnie rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Kaliskim.


Umowę o współpracy firmy Brager z rektorem Uniwersytetu Kaliskiego prof. Andrzejem Wojtyłą podpisał prezes Rafał Urbaniak, który od nowego roku akademickiego jest także tamtejszym wykładowcą i kierownikiem Katedry Mechaniki i Budowy Maszyn. - Ogromnie cieszę się na tę współpracę. W ciągu kilku miesięcy obecności na uniwersytecie zdążyłem zobaczyć, jak wielki potencjał drzemie w młodych ludziach, którzy są głodni wiedzy i rozwoju zawodowego – mówi Rafał Urbaniak.


W ramach współpracy przede wszystkim studenci będą mieli możliwość odbywania w firmie Brager praktyk oraz staży, zwłaszcza w takich specjalnościach jak: elektronika, robotyka, automatyka, projektowanie urządzeń, programowanie układów mikroprocesorowych oraz zaawansowanych aplikacji mobilnych z dziedziny IoT. – Jesteśmy jedyną firmą technologiczną w naszym regionie, która oferuje tak szeroką ofertę pozyskania doświadczenia dla młodych ludzi. Stawiamy na kreatywny rozwój i dajemy wiele możliwości realnego wpływu na ostateczny kształt opracowanych urządzeń – dodaje prezes R. Urbaniak. Firma już ma się czym pochwalić tworząc od 2014 r. innowacyjne rozwiązania na skalę światową w zakresie optymalizacji procesów spalania w kotłach na paliwa stałe. Urządzenia, takie jak eco7zone® czy analizator jakości procesu spalania to autorskie wyróżniki Bragera, które znalazły uznanie w branży.


Współpraca z uniwersytetem to dla firmy Brager także szansa na nowe projekty badawczo-rozwojowe z zakresu elektroniki, energetyki oraz ochrony środowiska.