Najnowsze rozwiązania technologiczne naszej firmy zadebiutowały na naukowej arenie międzynarodowej dotyczącej OZE. W Arłamowie Brager prezentował nie tylko produkty, ale i zabrał ważny głos w sprawie dalszego rozwoju tej branży.

Międzynarodowa Naukowo-Biznesowa Konferencja Odnawialnych Źródeł Energii to prestiżowe spotkanie ekspertów, naukowców i praktyków tej branży. Wśród zacnych prelegentów podczas majowej konferencji w Arłamowie znaleźli się m.in. Edward Siarka z Ministerstwa Rozwoju i Klimatu, Janusz Kowalski – Pełnomocnik Rządu ds. Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich, prof. Krzysztof Galos - Dyrektor Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie, dr Adam Nocoń - Prezes Izby Gospodarczej Urządzeń OZE, Piotr Dziadzio - Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa.


W tym zacnym gronie znalazł się także prezes firmy Brager dr hab. inż. Rafał Urbaniak - naukowiec i członek Krajowej Izby Gospodarczej OZE, który podczas jednej z debat przedstawił najbardziej skuteczną i innowacyjną metodę na poprawę jakości powietrza i parametrów pracy nowoczesnych kotłów pelletowych. Rewolucyjny analizator jakości procesu spalania i system firmy Brager to przyszłość w branży OZE. Ciągły, automatyczny, precyzyjny pomiar parametrów w czasie rzeczywistym umożliwia bieżącą regulację procesu spalania i stałą kontrolę emisji szkodliwych substancji. Dzięki analizatorowi, kocioł zapewnia zawsze optymalne parametry pracy i spełnia wszelkie normy w warunkach rzeczywistych - nie tylko podczas testów w laboratorium. Analizator BCA-02 eco jest pierwszym na świecie urządzeniem w swojej klasie, które dedykowane jest wyłącznie kotłom.

Jako firma Brager reprezentowaliśmy podczas konferencji nie tylko dalsze kierunki rozwoju branży OZE, ale również - jako jedyna firma z Pleszewa - interesy regionalnych producentów urządzeń grzewczych.

Organizatorem konferencji była m.in. Krajowa Izba Gospodarcza Urządzeń OZE oraz szereg uczelni wyższych, np. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet w Żylinie na Słowacji czy Poliskij Narodowy Uniwersytet w Żytomierzu na Ukrainie. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska.