Bezprzewodowy panel pokojowy – inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu

Zastanawiasz się, jak bez większej ingerencji w instalację grzewczą osiągnąć idealną temperaturę w domu? Zainwestuj w bezprzewodowe panele pokojowe! To małe, sprytne, proste w montażu, programowalne urządzenia, które pozwalają regulować temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach w taki sposób, by zawsze odczuwać komfort cieplny, a jednocześnie... nie zbankrutować. Doposażając instalację grzewczą w nowoczesny sterownik i panele pokojowe, przestaniesz eksperymentować z parametrami na kotle, ciągle kręcić termostatami na grzejnikach i - mówiąc wprost - spalać swoje pieniądze.

Zapotrzebowanie na ciepło ciągle się zmienia

Przy obecnych cenach paliw i stosunkowo wysokiej świadomości ekologicznej społeczeństwa, trudno wyobrazić sobie sytuację, że każde pomieszczenie w domu, łącznie z korytarzami, kotłownią i nieużywanym pokojem gościnnym, przez 24h/7 ogrzewane jest do tak samo wysokiej temperatury. Na takiej praktyce mocno ucierpiałby nie tylko domowy budżet. Ciągłe przebywanie w zbyt gorących lub zbyt zimnych pomieszczeniach negatywnie odbija się na zdrowiu, samopoczuciu i produktywności. Większość ludzi dobrze funkcjonuje przy ok. 20 °C w domu, a wysypia się w nieco chłodniejszych pomieszczeniach (ok. 18 °C). Jednak nie tylko, gdy śpisz, warto obniżyć temperaturę we wnętrzach. Chłodniej może być również wtedy, gdy nikogo nie ma w domu, np. podczas przebywania w pracy/szkole lub na wakacjach. Tak jest ekonomicznie, ekologicznie i po prostu rozsądnie.

Jak sterować domowym ogrzewaniem inteligentnie?

Wiesz już, że nie zawsze i nie wszędzie potrzebujesz tych 20 °C. Ale w jaki sposób można sterować domowym ogrzewaniem w praktyce? Jedną z opcji (oczywiście odradzaną przez ekspertów z branży grzewczej) jest grzanie z przerwami, czyli tymczasowe wygaszanie kotła. Trzeba pamiętać, że wychładzanie pomieszczeń wcale nie generuje oszczędności. Przeciwnie. Przywrócenie we wnętrzu pożądanej temperatury wymaga pracy kotła z podwyższoną mocą, co skutkuje większym zużyciem paliwa. Znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest ogrzewanie pomieszczeń przez 24h na dobę - adekwatnie do faktycznego zapotrzebowania na ciepło w danym miejscu i w określonym czasie. W zautomatyzowanym, inteligentnym sterowaniu ogrzewaniem w domu od lat wspierają inwestorów urządzenia firmy BRAGER:

  • - sterowniki,
  • - analizatory spalin,
  • - panele pokojowe

Stosując rozwiązania BRAGER, możesz obniżyć zużycie paliwa nawet o 25% (co zostało dowiedzione naukowo!), ciesząc się komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu. No i nie obciążasz niepotrzebnie środowiska, a to powinno być dzisiaj dla Ciebie ważne. Zarządzanie domowym ogrzewaniem sprowadza się w zasadzie tylko do skonfigurowania układu sterowania oraz ustawienia pożądanej temperatury na kotle i kaloryferach.

Rola panelu pokojowego w zarządzeniu instalacją grzewczą

Panel pokojowy to niewielkie urządzenie współpracujące z kotłem (sterownikiem), które umożliwia kontrolę temperatury w wybranym pomieszczeniu oraz pozwala dostosować ją do aktualnych wymagań domowników. Panele pokojowe BRAGER oferują sporo zaawansowanych funkcji i innowacji, których nie znajdziesz w standardowych, rynkowych produktach.

Umożliwiają nastawę i kontrolę temperatury w wybranym pomieszczeniu w oparciu zarówno o temperaturę powietrza, jak i temperaturę ogrzewania podłogowego.Posiadają predefiniowane tryby, jak: Impreza, Wakacje, Ekonomiczny, Wietrzenie oraz strefy czasowe, aby w sposób automatyczny dostosowywać temperaturę do bieżących potrzeb domowników.
- Mogą pełnić funkcję panelu zdalnego, pozwalając na zmianę parametrów kotła, CWU, bufora oraz zaworów mieszających.
- Informują użytkownika o ilości pozostałego paliwa w zasobniku.
- Wykrywają ewentualne nieprawidłowości w procesie spalania.
- Pozwalają na zatrzymanie i rozpoczęcie pracy kotła.
- Umożliwiają zmianę podstawowych parametrów eksploatacyjnych instalacji.
- Oferują innowacyjną funkcję sterowania gestami (dot. modelu RIDO BORD 191).
- Zapewniają ochronę przed nieupoważnioną zmianą parametrów (blokada PIN).

Bezprzewodowy panel pokojowy – komfort cieplny i oszczędności bez remontów

Montaż bezprzewodowego panelu pokojowego jest bardzo prosty, ponieważ nie wymaga doprowadzania przewodów, a tym samym wykonywania uciążliwych i kosztownych prac remontowych. Aby zainstalować bezprzewodowe urządzenie firmy BRAGER, np. panel RIDO BORD 191, należy otworzyć pokrywę tylną i zamontować ją na ścianie w pozycji poziomej. Wbudowana poziomnica ułatwi Ci zadanie. Następnie podłączasz przewody według załączonej instrukcji. Pozostaje Ci tylko złożenie i uruchomienie panelu. Urządzenie jest od razu gotowe do pracy. Ustawienia możesz zmieniać bezpośrednio na panelu (wyświetlaczu) albo zdalnie - przez aplikację mobilną na smartfonie lub stronę www po doposażeniu instalacji grzewczej w moduł MEDIA BORD 200.