- To zaszczyt znaleźć się na prestiżowej liście Diamentów Forbesa. Konsekwencja i dążenie do wyznaczonych celów z zespołem fachowców - to sukces naszej firmy – komentuje zdobycie biznesowego wyróżnienia Rafał Urbaniak – prezes spółki Brager. Diamenty Forbesa to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów prowadzonych wśród polskich firm prywatnych.

Firma Brager działająca od 2014 r. otrzymała Diamenty Forbesa po raz pierwszy. I choć zajęła na ogólnopolskiej liście 4485 miejsce, to w regionie jest na pozycji 547 w kategorii firm małych z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł. Oznacza to, że jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Wielkopolsce i kraju.

Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość aktywów. – Ta lista jest przede wszystkim dowodem, że Polacy potrafią budować wartość w najbardziej nawet nieprzyjaznym środowisku – komentuje Paweł Zielewski - redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika „Forbes”.

Wyróżnienie to ogromna mobilizacja do dalszego rozwoju firmy i satysfakcja z osiągniętych wyników. - Bardzo ważne jest działanie z wyprzedzeniem. Zaczęliśmy w porę robić to, czego potrzebuje dziś świat, by chronić środowisko i walczyć o czyste powietrze – komentuje prezes firmy Rafał Urbaniak. - Oczywiście ten sukces to ciężka praca i ogromne zaangażowane wszystkich pracowników – dodaje szef Bragera.

Warto przypomnieć, że Brager tworzy rozwiązania innowacyjne na skalę światową w zakresie optymalizacji procesów spalania w kotłach na paliwa stałe. Urządzenia, takie jak eco7zone® czy analizator jakości procesu spalania to innowacyjne i opatentowane urządzenia będące wyróżnikiem Bragera.