Prezes firmy BRAGER dr hab. inż. Rafał Urbaniak jest nominowany w plebiscycie „Osobowość Roku”. Kapituła doceniła m. in. wprowadzenie na rynek rewolucyjnego i nowoczesnego systemu monitorowania jakości powietrza.

Osobowość Roku” to plebiscyt organizowany przez redakcję Głosu Wielkopolskiego. Docenia osoby, które szczególnie wyróżniają się w regionie swoim osiągnięciami w różnych dziedzinach życia: od kultury i nauki, przez politykę, biznes, po działalność społeczną i charytatywną.

Jedną z osób nominowanych do edycji „Osobowość Roku 2022” w kategorii BIZNES jest prezes i założyciel naszej firmy dr hab. inż. Rafał Urbaniak. Kapituła doceniła przede wszystkim wprowadzenie na rynek rewolucyjnego, w skali europejskiej, systemu nowoczesnego monitorowania jakości powietrza. Procesami spalania i nowatorskimi technikami prezes Urbaniak interesuje się od wielu lat. W 2014 r. założył spółkę BRAGER, którą kieruje do dziś i wyznacza nowe kierunki rozwoju.

Swoje nowatorskie podejście do ochrony powietrza opiera na wiedzy naukowej i badaniach. Od wielu lat współpracuje z Politechniką Poznańską. Jest ekspertem Polskiej Izby Ekologii i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, biegłym sądowym z dziedziny kotłów na paliwa stałe i członkiem zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Urządzeń OZE.

To także wykładowca akademicki z ogromnym doświadczeniem. Posiada ponad 70 publikacji naukowych, szereg patentów i wdrożeń przemysłowych z dziedziny regulacji procesów energetycznych i ochrony środowiska. Od wielu lat komercjalizuje wyniki badań naukowych w przemyśle. Świetnie czuje się realizując projekty badawczo-rozwojowe. Jego praca, która jest jednocześnie pasją, to duży wkład w rozwój polskiej technologii, a przede wszystkim w ochronę środowiska i ludzkiego zdrowia.

Rafał Urbaniak ma szansę zdobyć tytuł „Osobowość Roku” nie tylko w regonie. Mieszkańcy każdego województwa wybierają laureatów najpierw w miastach i powiatach, a następnie w skali całego regionu. Do wielkiego ogólnopolskiego finału awansują zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa - i to właśnie spośród nich wyłonione zostaną poszczególne Osobowości Roku Polski.

Jak oddać głos?

Należy wejść w link: https://tiny.pl/wlbxx i zagłosować na Rafała Urbaniaka w kategorii BIZNES

Głosowanie trwa do 23 lutego do godz. 22.00!