Większość dostępnych na rynku termostatów pokojowych umożliwia jedynie regulację temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach. My poszliśmy o (wielki) krok dalej. Termostat bezprzewodowy firmy Brager potrafi znacznie więcej od standardowych rozwiązań. Poznajcie 5 powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na NIEGO.

1. Precyzyjna i intuicyjna regulacja temperatury

Termostat bezprzewodowy Brager pozwala w wygodny i precyzyjny sposób wyregulować temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach - zarówno w oparciu o temperaturę powietrza, jak i temperaturę ogrzewania podłogowego. Urządzenie posiada czytelny i intuicyjny interfejs obsługi, duży wyświetlacz TFT oraz podświetlane przyciski pojemnościowe. Czujnik światła odpowiada za dostosowywanie jasności wyświetlania do intensywności oświetlenia. Najnowszy model RIDO BORD 190 został dodatkowo wzbogacony o innowacyjną funkcję sterowania gestami. Termostat bezprzewodowy Brager umożliwia zaprogramowanie kilku trybów stałych (Wakacje, Ekonomiczny, Wietrzenie) oraz szeregu stref czasowych. Dzięki temu temperatura w poszczególnych pomieszczeniach dostosowywana jest automatycznie do indywidualnych preferencji domowników.

2. Wiele dodatkowych funkcji

Funkcjonalność termostatu bezprzewodowego Brager nie ogranicza się jedynie do nastawy temperatury. To nowatorskie urządzenie, które dodatkowo pozwala na:
- monitorowanie temperatur na kotle,
- modyfikację temperatur: na kotle, CWU i zaworów mieszających,
- zarządzanie pracą pomp,
- monitorowanie stanu kotła,
- zatrzymanie pracy kotła (np. gdy ogrzewanie przestaje być wymagane),
- ponowną aktywację źródła ciepła,
- wykrywanie nieprawidłowości procesu spalania (wysyłanie alarmów o awariach),
- podgląd temperatury zewnętrznej,
- kontrolę ilości paliwa w zasobniku.
Wszystkie te funkcją służą nie tylko uzyskiwaniu i utrzymywaniu maksymalnego komfortu cieplnego, ale również optymalizacji kosztów ogrzewania – tak ważnej w czasach drastycznego wzrostu cen paliw stałych.

3. Zdalne zarządzanie instalacją grzewczą

Termostat bezprzewodowy Brager umożliwia zdalną obsługę całej instalacji grzewczej z poziomu dedykowanej aplikacji BRAGER Connect lub strony internetowej. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, jak pracuje jego kocioł – niezależnie od tego, ile kilometrów dzieli go od domu. Może też zdalnie zmienić temperaturę kotła, bojlera oraz zaworów mieszających. Zdalny dostęp do wszystkich urządzeń użytkownika zapewnia nowoczesny moduł internetowy MEDIA BORD 200 (do kupienia niezależnie od termostatu).

4. Łatwa instalacja bez kabli

Ogromną zaletą termostatu bezprzewodowego Brager jest prosta instalacja, niewymagająca prowadzenia instalacji elektrycznej. Urządzenie komunikuje się zdalnie ze sterownikiem zamontowanym w kotle i pobiera z niego informacje, wykorzystując do tego bezprzewodową, radiową transmisję danych. Panel można zamontować w dowolnym miejscu na ścianie. Posiada wbudowaną poziomnicę ułatwiającą montaż. W zestawie z urządzeniem znajduje się szczegółowa instrukcja jego przyłączania. Należy pamiętać, że montażu termostatu powinna dokonać osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia elektryczne.

5 - Efektowny design

Termostat bezprzewodowy jest widocznym elementem instalacji grzewczej – z reguły nie ukrywa się go w kotłowni. Dlatego inżynierowie Brager skupili się nie tylko na funkcjonalności urządzenia, ale również na nowoczesnym designie, który wpisuje się w dominujący obecnie, minimalistyczny styl aranżowania wnętrz. Dla pełnego dopasowania do wyboru pozostają różne wersje kolorystyczne.